Antyrefleksy — czy to rozwiązanie tylko dla osób pracujących przy komputerze?

lip 19, 2022

Zacznijmy od podstaw — czym tak właściwie są antyrefleksy? To dodatkowa powłoka, która minimalizuje odbicia światła od powierzchni soczewek. Ich zadaniem jest eliminacja wszystkich odbić światła, które pojawiają się na soczewce. Poprawiają również kontrast oraz ostrość widzenia. Dodatkowym plusem powłoki antyrefleksyjnej jest ochrona szkieł przez zarysowaniem.

Kto powinien wybrać powłoki antyrefleksyjne?

Jeszcze do niedawna okulary z antyrefleksem polecano głównie osobom, które na stałe pracują przy ekranie komputera. Tak naprawdę doskonale sprawdzą się każdemu użytkownikowi, który nosi okulary korekcyjne. Soczewki, które posiadają powłokę antyrefleksyjną, zapobiegają zmęczeniu oczu, ponieważ wzrok nie rozprasza się na zbędne refleksy świetlne.

Polecamy je w szczególności użytkownikom wykonującym prace, które w dużym stopniu angażują wzrok, a także osobom, które przez długi czas pracują w sztucznym świetle. Na tego rodzaju okularach skorzystają wszelkiego rodzaju ekspedienci, lekarze, magazynierzy, pracownicy biurowi i wiele innych przedstawicieli innych zawodów.

Warto wspomnieć, że na antyrefleksach skorzystają również kierowcy. Ze względu na odbicie światła, zwiększa się również bezpieczeństwo prowadzenia samochodu, zwłaszcza podczas jazdy nocą lub w deszczu.

Postaw na okulary z antyrefleksem i chroń swoje oczy.

Pamiętaj, że profilaktyka i codzienna higiena oczu nie wystarczą, by zachować pełne zdrowie oka. Szkła z antyrefleksem, sprawiają, że blokowane jest docierające do oczu promieniowanie i fale emitowane przez sprzęt elektroniczny. Wpływają na ochronę siatkówki oka, która jest szczególnie narażona na szkodliwe działanie światła.

Powłoka zmniejsza uczucie zmęczenia w trakcie pracy z komputerem, oglądania telewizji czy podczas przebywania w pomieszczeniach ze sztucznym oświetleniem. Dzięki niej możesz zapomnieć m.in. o zaczerwienieniu, suchości czy bólu gałek ocznych.

Gdzie kupić szkła z antyrefleksem?

W naszym salonie optycznym Progress Serwis, znajdziesz szeroki wybór szkieł z różnymi powłokami antyrefleksyjnymi. Z pewnością dobierzemy dla Ciebie rodzaj, który odpowie na Twoje potrzeby. Masz pytania dotyczące powłok antyrefleksyjnych? Zgłoś się do nas, a rozwiejemy Twoje wątpliwości. Jeśli pracujesz w branży narażonej na sztuczne światło lub promieniowanie od komputera, nasza oferta jest dla Ciebie idealna. Wybierz Optyk Progress Serwis i zdecyduj się na zakup wymarzonych szkieł z antyrefleksem.