Naprawa okularów Szczecin – gdzie?

lut 9, 2022

Wiele osób na każdym kroku dba o swoje okulary. Niestety zdarza się, że ulegną one uszkodzeniu — przez nieuwagę można np. na nie usiąść bądź strącić z biurka.

Często osoby z wadą wzroku decydują się na samodzielną, bywa, że nieudolną, naprawę okularów. Warto pamiętać, że salon Optyk Progress Serwis posiada w swojej ofercie szeroko pojętą naprawę. Opłaca się skorzystać z profesjonalnych usług firmy, która się na tym zna.

Podstawowe uszkodzenia okularów

Uszkodzenia możemy podzielić na 2 kategorie: obluzowania lub typowe uszkodzenia mechaniczne (wygięcie, połamanie). Wśród podstawowych najczęściej możemy spotkać:

  • pęknięte lub wygięte oprawki okularowe,
  • poluzowane śrubki,
  • zgubione podnoski,
  • pęknięte oprawy.

Te powszechne usterki, wbrew pozorom, mogą być łatwe do naprawienia, jednak nie każdy posiada odpowiednie narzędzia i umiejętności, aby zrobić to samodzielnie.

Własnoręczne naprawy nie zawsze kończą się dobrze. Może się później okazać, że to, co zostało przez nas rzekomo naprawione, nie będzie już możliwe do poprawy przez profesjonalistę oraz, co gorsza stracimy gwarancję na okulary.

Sprawa samodzielnej naprawy tym bardziej się komplikuje, kiedy np. pękną nam oprawki lub zauszniki. Przecież nie chcemy chodzić w połamanych okularach, które są sklejone taśmą jak słynna BrzydUla lub wszystkim znany Harry Potter – w takiej sytuacji lepiej nie ryzykować i koniecznie wymienić oprawki!

Co zrobić kiedy uszkodzimy okulary?

Tak jak wcześniej już wspomnieliśmy — oprawek nie powinniśmy naprawiać sami.! 

Zdarzy się, że np. dojdzie do pęknięcia lub wygięcia oprawki. Pamiętajmy, aby nigdy nie prostować samodzielnie skrzywionych oprawek — możemy je jedynie połamać i wtedy naprawa może nie być wykonalna, a jedynym wyjściem będzie wymiana.

Jeśli oprawki lub zauszniki nam się połamią — nie skleja się ich tzw. kropelką. Po pierwsze bardzo prawdopodobne jest, że wcale się nie złączą, a nawet jeśli — w niedalekiej przyszłości mogą ponownie się rozdzielić. Jeśli dojdzie do takiej sytuacji — konieczne będzie już udanie się do optyka w celu usunięcia kleju, jak i dokonania naprawy.

Może zdarzyć się, że pozbycie się spoiwa odejmie parę milimetrów tworzywa. Wtedy nie będzie możliwości naprawy oprawek i możemy ponieść dodatkowy koszt w wysokości nowego ich kupna. Dlatego nie warto wykonywać tego samodzielnie.

Wymiana lub przykręcenie poluzowanych podnosków jest dostępne jedynie w niektórych menu usług salonu optycznego. To dość szybki proces — możliwy do wykonania nawet w ciągu paru minut.

W naszym salonie Optyk Progress Serwis oprócz tego, że badamy wzrok, to oferujemy również inne, dodatkowe usługi takie jak np. naprawa okularów. W dodatku u nas nie ma miejsca na rzeczy niemożliwe, zawsze znajdziemy rozwiązanie!

Jeśli masz jakieś wątpliwości, zadzwoń do nas i zapytaj nas o szczegóły.

Nasz telefon: 517 251 203.

Zobacz również naszego facebooka – facebook.com/Progress.Serwis oraz instagram –optykps_szczecin, i otrzymuj na bieżąco powiadomienia. Możesz też zostawić tam zapytanie, a my z chęcią udzielimy odpowiedzi!

Dodatkowo dzielimy się tam zdjęciami, pokazujemy swoją pracę i co jakiś czas, w postach wstawiamy ogłoszenia dotyczące promocji na nasz asortyment, jak i usług, takich jak badanie wzroku czy naprawa oprawek.

Zapraszamy! Nasz salon znajduje się na Al. Wyzwolenia 47/U1, Szczecin.