Dlaczego okulary spadają z nosa? Sprawdź!

maj 9, 2022Uncategorized

Pewnie doskonale znasz to uczucie, skoro trafiłeś na ten artykuł! Jednym z najbardziej uciążliwych problemów posiadaczy okularów – czy to korekcyjnych, czy przeciwsłonecznych – jest ich spadanie z nosa i zmuszenie noszącego do poprawiania ich przez cały dzień! Chcesz się dowiedzieć, co jest tego przyczyną i jak temu zaradzić? Zapraszamy do czytania!

Dlaczego okulary zsuwają się z nosa?

Udało Ci się zdobyć wymarzone okulary: idealnie pasujące do wyglądu, dobrane do Twojej wady wzroku czy blokujące promienie słońca? A jednak po pewnym czasie użytkowania, okazuję się, że cały czas spadają z nosa i powodują dyskomfort? Dlaczego tak się dzieje?

Nieodpowiednio dopasowane do kształtu twarzy oprawki

Jeśli okulary leżą niestabilnie na twojej twarzy, zsuwają się lub czujesz się w nich niekomfortowo, wymagane są dodatkowe regulacje. W większości przypadków nie oznacza to, że okulary zostały dobrane niewłaściwie, lecz potrzebują one dodatkowego wymodelowania, aby były dopasowane do indywidualnych rysów twarzy.

Rozmiar oprawek powinien być uzależniony od odległości źrenic i wielkości tarcz okularów. Górna część oprawki powinna znajdować się poniżej linii brwi, ale powyżej górnej powieki oka. Mostek musi być dopasowany do kształtu nosa i stykać się z nim jak największą powierzchnią.

Niewystarczająco dogięte zauszniki okularowe

Zauszniki powinny lekko zachodzić za uszy i leżeć komfortowo. Nigdy nie powinny uwierać, ranić skóry wokół uszu, ani ściskać. Odpowiednie ich dopasowanie sprawia, że ​​nie musimy borykać się z tymi nieprzyjemnymi sytuacjami, ani z problemem zsuwania się okularów.

Normalną sprawą jest to, że po kilku miesiącach lub latach użytkowania zauszniki odkształcają się, wymagają zwężenia lub nadają się do wymiany. Wszystkie te problemy da się jednak szybko naprawić w salonie optycznym!

Co zrobić, żeby okulary się nie zsuwały?

Będziemy w stanie zapobiec temu frustrującemu problemowi, jeśli prawidłowo dobierzemy okulary do indywidualnych cech twarzy oraz anatomii głowy. Dopasowane powinny być zarówno oprawki jak i zauszniki i mostek.

Specjalista pomoże nam wyregulować podnoski lub wymienić je na takie zrobione z silikonu i wypełnione powietrzem lub z żelem.

A czy są jakieś dodatkowe sposoby na uporanie się z tym problemem?

Naklejki na noski

To specjalne silikonowe, bezbarwne naklejki na noski okularów. To one zapobiegają ślizganiu się okularów i korygują za duży odstęp między mostkiem a nosem.

Nakładki

Są to antypoślizgowe silikonowe końcówki, które mają zapewnić stabilną pozycję okularów i zapobiegają ich zsuwaniu się. Nakłada się je na końcówki zauszników. Dzięki temu zauszniki pozostają na swoim miejscu.

Stopery

Stopery to silikonowe elementy zapobiegające zsuwaniu się naszych okularów. Wystarczy wsunąć je na zauszniki opraw tuż za uchem. Wyprofilowane stopery utrzymają okulary w odpowiedniej pozycji. Ta mała rzecz zapobiegnie zsuwaniu się, spadaniu i uszkodzeniu okularów.

Każdy z wymienionych wyżej gadżetów kupisz w salonie optycznym. Jednak jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy z wyborem tych dodatków, poproś o radę optyka!

Do kogo udać się, by wymodelował okulary?

Nie wyginaj i nie naprawiaj swoich okularów samodzielnie z pomocą poradników z internetu. Możesz wtedy doprowadzić do złamania ich lub nieodwracalnego wygięcia. By nie zniszczyć swoich oprawek i szkieł, udaj się do salonu optycznego. Tam optyk pomoże Ci dopasować każdy ich element do twojej twarzy!

Dzięki tym radom, okulary pozostaną, tam gdzie ich miejsce – na nosie!

Umów swoją wizytę lub skontaktuj się, jeśli potrzebujesz rady:

  • przez telefon +48 517 251 203
  • pod adresem mailowym progress_serwis@wp.pl
  • w salonie al. Wyzwolenia 47/U1, 70-531 Szczecin

Zapraszamy!