Jakie usługi oferuje salon optyczny?

lip 19, 2022

Salon optyczny i wizyta w nim wielu osobom kojarzy się wyłącznie z koniecznością skontrolowania wady wzroku, a także dopasowania do niej okularów. Musicie wiedzieć, że usługi świadczone przez dobry salon optyczny są w pełni kompleksowe. Salon optyczny można odwiedzić w celu doboru nowych oprawek lub soczewek kontaktowych.

Profesjonalnie zbadany wzrok

Przed podjęciem decyzji o noszeniu soczewek kontaktowych lub okularów korekcyjnych, należy wykonać badanie wzroku, które jest jedną z podstawowych usług świadczonych przez dobre salony optyczne. Podstawowe badanie wzroku trwa zaledwie około 30 minut i jest całkowicie bezbolesne. Najczęściej badanie rozpoczyna się od krótkiego wywiadu i komputerowego badania wzroku. Następnie w gabinecie wykonuje się szereg testów, na podstawie których ustalona zostaje korekcja wzroku. Wraz z otrzymanymi wynikami, można rozpocząć wybór odpowiedniej oprawy i szkieł korekcyjnych.

Laboratorium optyczne

W dobrym salonie optycznym wszystko wykonywane jest na miejscu, w błyskawicznym tempie. Znajdziecie w nim usługi, takie jak komputerowa obróbka szkieł, a także wszelkie naprawy, takie jak wymiana wkrętów, podnosków, żyłek, czy regulacja opraw.

Nasz salon jako jeden z nielicznych, wykonuje ręczne dopasowanie szkieł z połamanej oprawy do nowej, z zachowaniem wszelkich parametrów optycznych. Posiadamy na miejscu bazę magazynową, dlatego mamy możliwość wykonania okularów nawet w godzinę.

Okulary korekcyjne

Na samym początku, kluczową czynnością jest dobór odpowiednich oprawek. Profesjonaliści z salonu optycznego pomogą w wyborze kształtu odpowiedniego do twarzy. Oprawki dostępne są w tak wielu wzorach, że bez problemu dobierzesz je odpowiednio do swojego stylu, dzięki czemu staną się doskonałą ozdobą na co dzień.

Następnym krokiem jest wybór szkieł korekcyjnych — zależy on od finalnego przeznaczenia okularów i oczekiwań użytkownika. W salonie znajdziesz wiele rodzajów soczewek, takich jak fotochrom, powłoka blue, antyrefleks, powłoka hydrofobowa czy polaryzacja.

Na co zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru salonu optycznego?

Przed podjęciem decyzji, zapoznaj się z oferowanymi usługami, które oferuje większość salonów optycznych. Zwróć uwagę na renomę, opinie od pacjentów, a także wykwalifikowanie specjalistów.

Optyk Progress Serwis działa w pełni profesjonalnie. Nasi pracownicy zadbają o to, aby zaproponować Ci rozwiązania idealnie dopasowane do Twoich potrzeb. Wybierając nas, zyskujesz pewność, że powierzasz się w ręce specjalistów.