Optyk Szczecin – wybierz najlepszy salon optyczny!

wrz 28, 2023

Jak wybrać najlepszy salon optyczny w Szczecinie? Musimy zwrócić uwagę na szereg rzeczy i zastanowić się, czy wybrany salon jest dostosowany do naszych oczekiwań oraz, czy usługi w nim oferowane są dla nas wystarczające. O czym jeszcze należałoby pamiętać? O tym poniżej!

Zakres i jakość oferowanych usług

Zakres usług, jakie oferuje salon optyczny, wiele nam mówi o jego randze. Optyk, którego mamy wybrać, powinien oferować badania i usługi na najwyższym poziomie.

Jeśli wybierasz się do konkretnego salonu – koniecznie sprawdź najpierw jego opinie w Internecie, a także godziny otwarcia na stronie WWW!

Badania

Okulary korekcyjne zapewniające komfort widzenia nosi już 75 % dorosłych na świecie. Badanie oczu stało się dla nas ważne i nie mamy oporów, by zainwestować w nasz wzrok. Wiele salonów optycznych oferuje darmowe, szybko weryfikujące badanie, czy są nam potrzebne okulary.

Ważne jest, by regularnie korzystać z kontrolnych badań i sprawdzać, czy nasze okulary korekcyjne spełniają swoje zadanie. Być może soczewki okularowe nie będą już odpowiadać naszej wadzie, która pogłębiła się z wiekiem, bądź wraz z różnymi schorzeniami.

Warto, by badanie i ewentualny zakup okularów korekcyjnych mógł się odbyć tego samego dnia. Salon Optyk Progress Serwis w Szczecinie oferuje profesjonalne badanie i  wykonanie okularów nawet w godzinę! To wielkie ułatwienie i oszczędność czasu dla naszych klientów.

Wybór oprawek i soczewek

Jeśli wybieramy się do salonu optycznego, by wybrać nowe okulary czy soczewki kontaktowe, zależy nam, aby wybór nie był mały. Mając do czynienia z ubogą ofertą, możemy nie znaleźć dostosowanych do nas okularów.

Przy zakupie okularów korekcyjnych najistotniejsza jest jakość soczewek. Niemniej jednak warto również zadbać o to, aby wybrane oprawki pasowały do naszego wyglądu i stylu.

Oprawki okularowe dostępne w ofercie powinny mieć zróżnicowane kolory, wzory, kształty, ale też ceny oraz marki. Tak, by każdy mógł wybrać coś dla siebie.

Szukajmy więc salonów, które oferują szeroki wybór oprawek i soczewek kontaktowych – wtedy wybór będzie zdecydowanie prostszy!

Ceny

Czy to, co dobre, zawsze musi być drogie? Niekoniecznie, choć okulary znanych marek, jak choćby Ray-Ban, nie należą do najtańszych. Dobry salon optyczny oferuje szeroki wybór asortymentu tj. okulary korekcyjne, okulary przeciwsłoneczne czy soczewki kontaktowe  w różnej rozpiętości cenowej.

Jeśli zamierzamy kupić okulary – przeciwsłoneczne czy korekcyjne – pamiętajmy, że lepiej je nabyć w miejscu, w którym pracują specjaliści. Nie kupujmy gotowych okularów w sieciowych sklepach czy aptekach – jest to zdecydowanie zły pomysł!

W dobrze dobranych okularach będziemy nie tylko świetnie wyglądać, ale i naprawdę zadbamy o nasz wzrok. Nie dajmy się zwieść niskiej cenie! Aby wykonać okulary, również te przeciwsłoneczne, potrzebna jest wiedza i technika.

Reasumując: starajmy się dobrać okulary w odpowiadającej nam cenie w renomowanym salonie optycznym.

Lokalizacja

Często klienci, szukając miejsca, w którym zrobią badanie wzroku, sugerują się odległością salonu od ich domu lub pracy. Pamiętajmy jednak, że odpowiednie okulary są warte nieco dalszej podróży.

Jeśli zależy nam, by optyk był profesjonalistą – sprawdźmy opinie i na ich podstawie wybierzmy salon. Udostępnione w Google dane mogą wiele powiedzieć o salonie optycznym i posłużyć do sprawdzenia, co o konkretnym salonie myślą jego klienci. Odległość potraktujmy jako drugorzędną cechę.

Podejście do klienta

Zwróćmy uwagę na to, jak jesteśmy traktowani w salonie. Jeśli sprzedawcy czy zatrudnieni specjaliści nie są uprzejmi i pomocni – jest to sygnał, by wybrać inny salon. Ważne jest też, by optyk chciał nam pomóc nie tylko w czasie dobierania okularów, ale i po zakupie – np. jeśli nasze okulary ulegną zniszczeniu i będą wymagać drobnej naprawy.

W salonie Optyk Progress Serwis zawsze pozostajemy do dyspozycji klienta – gdy okulary wymagają naprawy lub gdy potrzebna jest rada. Jako jedni z nielicznych ręcznie przerabiamy soczewki okularowe z połamanych opraw. Soczewki docinamy z uwzględnieniem pomiarów oraz mając na uwadze parametry niezbędne, do prawidłowego widzenia pacjenta. Wszelkie naprawy opraw, konserwacja oraz techniczna regulacja wykonywana jest od ręki, gdyż ponad wszystko cenimy sobie czas naszych klientów!

Jak więc wybrać najlepszy salon optyczny?

Aby mieć pewność, że wybrany salon jest na wysokim poziomie, musimy pamiętać o wielu aspektach. Postarajmy się przeczytać opinię o wybranym miejscu, zanim ostatecznie się zdecydujemy. Weźmy pod uwagę zakres usług i rozpiętość cen, jakie oferuje optyk.

 Aby mieć pewność, że możemy liczyć na najwyższy poziom obsługi i usług – zwróćmy też uwagę na to, jak traktuje się klientów w salonie i czy obsługa jest chętna do pomocy zarówno po wybraniu okularów, jak i w razie potrzeby dokonania napraw jakiś czas po zakupie.

Optyk Progress znajduje się Al. Wyzwolenia 47/U1 w Szczecinie. W naszym salonie optycznym obsługa jest kompleksowa, nie tylko pod względem doboru oprawek do grubości lub rodzaju szkieł korekcyjnych, ale również w doradztwie, jakie okulary korekcyjne będą pasować do osobowości. Zapraszamy!