Wady i zalety okularów polaryzacyjnych

kwi 14, 2023

Głównym powodem zakupu okularów korekcyjnych jest wada wzroku, która utrudnia widzenie i życie codzienne. Okulary przeciwsłoneczne są natomiast wybierane przez osoby, które chcą poprawić swój komfort widzenia w słoneczne dni, a także uwielbiają modne dodatki. Jeśli jesteś jedną z tych osób, powinieneś pomyśleć o kupnie okularów z soczewkami polaryzacyjnymi, które skutecznie ochronią Twoje oczy.

Czym jest polaryzacja?

Zwykłe okulary mają dużą wadę — często odbijają światło w zniekształcony sposób, przez co nie widzimy wyraźnie. Zdarza się, że powodują także efekt oślepienia przez odbicia światła.

Jak zatem działają okulary polaryzacyjne? Doskonale zapobiegają efektowi oślepienia. Blokują poświatę i odblaski, ponieważ posiadają filtr na powierzchni soczewki. Dzięki nim widzimy wyraźnie — filtr przepuszcza do oka wyłącznie pionowe promienie światła. Promienie poziome, które utrudniają widzenie, są przez niego blokowane.

Korzyści i wady okularów polaryzacyjnych

Zastanawiasz się, co daje polaryzacja w okularach przeciwsłonecznych i korekcyjnych? Polaryzacja ułatwia widzenie nie tylko w słoneczną, ale także pochmurną pogodę. Dzięki odbijaniu poziomych promieni światła, eliminowany jest efekt oślepienia przez odbicia np. od śniegu czy kałuż. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że polaryzacja poprawia również kontrast kolorów – barwy są mocniej nasycone, przez co komfort widzenia ulega podwyższeniu. Soczewka z polaryzacją ma również wpływ na promienie słoneczne. Chroni oko przed szkodliwym promieniowaniem UV-A oraz UV-B.

Niestety, każde rozwiązanie ma też swoje wady. Podczas stosowania soczewek z polaryzacją mogą wystąpić trudności w czytelność ekranów LCD, obsługą ciężkich maszyn, a także w korzystaniu z bankomatu.

Dla kogo polecamy szkła polaryzacyjne?

Okulary zaopatrzone w soczewki polaryzacyjne świetnie sprawdzą się u wszystkich osób, które noszą okulary na co dzień. Polaryzacja doskonale chroni ich oczy przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.

Polecamy je także wszystkim:

  • Kierowcom pojazdów – podczas jazdy samochodem, kiedy występuje mokra nawierzchnia drogi.
  • Sportowcom – niwelują odbicia na śniegu, lodzie czy wodzie, doskonałym przykładem są sporty wodne.
  • Osobom wystawionym na promienie słoneczne i noszącym szkła korekcyjne.
  • Astygmatykom, krótkowidzom i dalekowidzom.

Podsumowując — jeśli masz wadę wzroku, żeglujesz, łowisz ryby, uprawiasz sporty lub spędzasz dużo czasu w pełnym słońcu, okulary przeciwsłoneczne ze szkłami polaryzacyjnymi będą dla Ciebie doskonałym wyborem.

Gdzie kupić okulary zaopatrzone w soczewki polaryzacyjne?

W Optyk Progress Serwis oferujemy Wam zarówno okulary przeciwsłoneczne, jak i korekcyjne wyposażone w wysokiej jakości szkła polaryzacyjne. Dzięki nim w słoneczne dni słońce nic nie będzie Was razić, a obraz będzie dokładny i niczym niezakłócony.

W naszym salonie znajdziecie bogatą ofertę modnych oprawek, dzięki czemu z łatwością dopasujecie je do własnego, indywidualnego stylu.